Španělsko - výlety

VALENCIE monumentální - celodenní výlet do hlavního města valencijské autonomní oblasti. Odjezd v 8.00. Během transferu do Valencie se seznámíme s valencijskou oblastí a historií města. Dopoledne podnikneme autobusem panoramatický okruh městem. Následovat bude pěší procházka historickým centrem města s lokálním průvodcem (městská brána Torres de Serranos, budova Parlamentu, bazilika Panny Marie Opuštěných, katedrála Panny Marie, kostel sv. Kateřiny, tržnice Mercado central, Hedvábnická burza, radnice, býčí aréna). V osobním volnu můžete věnovat nákupům nebo se můžete občerstvit a ochutnat některou z valencijských specialit. Odpoledne navštívíme architektonicky jedinečné kulturně-zábavní centrum La Ciudad de las Artes y las Ciencias s možností individuální návštěvy největšího mořského parku v Evropě Oceanogàfic (27,90 €, skupinové vstupné 18,65 €), největší kino ve Španělsku IMAX Dome Hemisfèric (8,80 €) nebo největší muzeum ve Španělsku interaktivní Muzeum přírodních věd Museo de las Ciencias (8,-€). Také můžete volný čas věnovat nákupům v centrech El Saler, Aqua, El Corte Inglés. Návrat do Oropesy kolem 20.00.

38,00 € (děti do 10 let 30,00 €)

 

VALENCIE- OCEANOGRÀFIC - Půldenní výlet do hlavního města valencijské autonomní oblasti Valencie s návštěvou největšího mořského parku v Evropě Oceanogràfic. Odjezd v 9.00. Během asi hodinového transferu autobusem se seznámíme s valencijskou oblastí, s historií města Valencie a s návštěvou mořského parku. Po příjezdu do města vykonáme okružní panoramatický okruh historickou částí města bez pěší prohlídky. Mořský park, ve kterém strávíme téměř 4 h, je rozdělený do 9 pavilónů rozdělených podle světových moří a ekosystémů (Středozemní moře, Mokřady, Mírné a tropické pásmo, Oceány, Arktida, Antarktida, Rudé moře a Ostrovy). V celém parku je na 45 000 exemplářů 500 různých živočišných a rostlinných druhů(žraloci, rejnoci, barakudy, lachtani, tuleni, tučňáci, delfíni a jako na jediném místě v Evropě velcí kytovci běluhy). Během návštěvy zhlédnete vystoupení cvičených delfínů v největším evropském delfináriu. Individuální vstupné do parku je 27,90 € a skupinové při min. počtu 20 účastníků je 18,65 €).

25,00 € (děti do 10 let 20,00 €)

 

PEÑÍSCOLA- Půldenní výlet do velmi známého a oblíbeného letoviska na pobřeží Costa del Azahar, které se nachází asi 50 km od Oropesy. Navštívíme staré město ležící na skalnatém výběžku do moře, na jehož vrcholu stojí starý středověký hrad templářských rytířů. Tento hrad se proslavil během Velkého západního schizmatu, kdy zde našel útočiště poslední avignonský papež Benedikt XIII. a poté Kliment VIII. na počátku 15. století. V rámci prohlídky papežského hradu si budeme vyprávět mnohé zajímavosti o templářích či právě o zmiňovaných papežích. V ceně výletu je vstupné do hradu ve výši 3,50 €. V osobním volnu budete mít možnost se sami projít křivolakými uličkami starého města s příjemnými obchůdky se suvenýry, navštívit hradní zahrady či se projet kolem poloostrova na výletní lodi Golondrina za 7,- €. Cestou do Peñíscoly se ještě zastavíme v největším obchodu s keramikou v oblasti. Výlet trvá přibližně 5 hodin.

27,00 € (děti do 10 let 23,00 €)

 

BENICASIM- Půldenní výlet do sousedního letoviska BENICASIM. Návštívíme a prohlédneme si výrobnu benicasimských karmelitánských likérů a vín. V degustačním sále ochutnáme některé z výrobků (muškátové či mešní víno, kávový či oříškový likér, ovocné likéry, bylinný karmelitánský likér). V místním obchodě je i možnost nákupu. Cena výletu již zahrnuje vstupné do likérky ve výši 2,50 € včetně degustace. Poté vyjedeme nad Benicasim až do nadmořské výšky 450 m do pohoří Sierra de los Santos do přírodní rezervace Desierto de las Palmas. Navštívíme jedno z nejzajímavějších poutních míst v oblasti, klášter Bosých karmelitánů, kde si prohlédneme kostel a seznámí me se s životem mnichů. Cestou zpět do Oropesy se krátce zastavíme na pobřeží a projdeme se po oblíbené pěší promenádě okolo jedné z benicasimských pláží a prohlédneme si zajímavý soubor secesních vilek z přelomu 19./20.století. Výlet trvá přibližně 5 hodin.

25,00 € (děti do 18 let 20,00 €)

 

AQUARAMA - Odpolední výlet do jednoho z největších vodních parků na valencijském pobřeží, který se nachází v sousedním letovisku BENICASIM. V parku najdete vedle velmi mnoho zábavních vodních atrakcí, mezi něž patří například bazén s umělými vlnami, vířivky či jiné druhy relaxačních bazénů, různé tobogány, skluzavky, kamikadze, Black Hole, Twister nebo Río Aventura a také velmi mnoho různých atrakcí pro malé děti. Kdo máte rádi adrenalin, můžete se nechat vystřelit na věži Space Shot vysoké 62 m nebo sjet nejvyšší skluzavku v Evropě El Salto del Diablo vysokou 30 m a se sklonem 62 stupňů. V ceně výletu je přeprava do parku a vstupné v ceně 14,00 €. Jednotlivé atrakce se již na místě neplatí.

25,00 € včetně vstupného (děti do 0,90 m 11,00 €)

 

LA VALLTORTA - Půldenní výlet do oblasti La Valltorta asi 45 km od Oropesy. Navštívíme jedno z najvýznamnějších míst castellonské provincie, kde se dochovaly na skalních převisech prehistorické skalní malby. Prohlédneme si rozsáhlé muzeum, které vás seznámí s životem tehdejších lovců a se vznikem těchto maleb. Budete mít také možnost sestoupit k jednomu ze tří skalních převisů s místním průvodcem (Cova dels Caballs, Coves de Civils nebo Mas d´En Josep), který vám dochované malby ukáže. Levantské umění jeskyních maleb je zahrnuto od roku 1998 do světového dědictví pod záštitou UNESCO.Doporučujeme sportovní obuv.

24,00 € (děti do 10 let 19,00 €)

 

MORELLA - Půldenní výlet do jednoho z nejkrásnějších středověkých měst na východním pobřeží Španělska. Město obehnané hradbami se rozkládá na úbočí kopce okolo mohutného hradu. Společně se projdeme historickou částí města a strmými uličkami, navštívíme arcikněžský kostel Nejsvětější Panny Marie, který je řazen mezi nejzajímavější a nejkrásnější kostely bývalého Valencijského království, ruiny františkánského kláštera a vystoupáme až na samotný vrchol hradu ve výšce 1 070 m nad mořem. V osobním volnu můžete ochutnat vynikající místní speciality nebo navštívit např. Muzeum dinosaurů. V ceně výletu je vstupné do hradu ve výši 3,50 € a do baziliky ve výši 2,50 €. Odjezd z Oropesy v 8.30, návrat okolo 16.00.

38,00 € (děti do 10 let 28,00 €)

 

SAGUNTO - Půldenní výlet do města ležícího 20 km před Valencií. Společně se projdeme městem a prohlédneme si několik významných římských památek, mezi něž patří nedávno zrekonstruované římské divadlo, zbytky římského fóra a cirku. Do římského divadla je volný vstup, stejně jako do jedné z nejrozsáhlejších hradních pevností ve Španělsku. Saguntský hrad je více jak 1 km dlouhý a je rozdělený na celkem 7 částí budovaných v různých epochách. Část je římská, část arabská a část středověká. Město Sagunto vyplenil v roce 218 př.n.l. kartaginský vojevůdce Hannibal a způsobil tak rozpoutání 2. punské války mezi Kartágem a Římem. Doporučujeme návštěvu archeologického muzea s iberskými a římskými nálezy z oblasti Sagunta.

27,00 € (děti do 10 let 22,00 €)

 

GRUTAS DE SAN JOSÉ - Návštěva krasových jeskyní sv. Josefa ve městečku VALL D´UIXÓ, které se nachází asi 60 km od Oropesy. Jedná se o jednu z mála jeskyní, která je přístupná z velké části po podzemní říčce, jež jeskyní protéká. Jde o jednu z nejdelších takto přístupných jeskyní v Evropě. Na lodičkách na prohlídkové trase dlouhé téměř 1 km navštívíme např. Netopýří sál, Plavba a pěší prohlídka jeskyně trvá přibližně 45 min. V ceně výletu je již vstupné do jeskyně 10,00 €.

35,00 € (děti do 10 let 30,00 €)

 

FLAMENCO SHOW - Večerní návštěva představení nejtypičtějšího tance Španělska - flamenka - ve městě Vinaroz přibližně 60 km od Oropesy. Uvidíte přibližně hodinové vystoupení profesionálního tanečního souboru, který vám předvede různé tance typické pro jižní Španělsko - sevillanas, caracoles, bulerías, zapateados a další. Na závěr si i sami budete moci vyzkoušet své taneční schopnosti. V ceně je zahrnuto vstupné na představení ve výši 20,- € a slavnostní večeře, během které je podáváno nejtypičtější specialita valencijské oblasti - paella. Odjezd z Oropesy ve 20.00, návrat kolem 01.00 v noci. Výlet se pořádá pouze v červenci a v srpnu.

35,00 € včetně vstupného (děti do 10 let 25,00 €)

 

PORT AVENTURA - Celodenní návštěva jednoho z největších zábavných tématických parků v Evropě, který se nachází v Salou přibližně 150 km od Oropesy. Během jednoho dne navštívíte 5 oblastí světa - Čínu, Mexiko, Divoký západ, Polynésii či Středomoří. Ochutnáte tamní speciality v četných restauracích a nakoupíte si typické suvenýry. Můžete zhlédnout téměř 30 divadelních a tanečních představení typických pro jednotlivé oblasti (tance amerických indiánů, polynéských domorodců, obětování bohům na mayské pyramidě,...). Svou odvahu si můžete vyzkoušet na téměř 40 atrakcích, z nichž některé vám budou brát dech (vodní atrakce, horské dráhy Dragon Khan, Shambhala, Furious Baco, Stampida,...), mořská odysea, chrám ohně...). V ceně výletu je doprava + vstupné do parku ve výši 45,- €. Odjezd z Oropesy 8.00, návrat okolo 24.00.

70,00 € (děti do 10 let 65,00 €)

 

WELLNESS ODPOLEDNE - MARINA D´OR - BALNEARIO Dvouhodinová návštěva a koupání v největších lázní s mořskou vodou v Evropě v 5* hotelu v turistickém resortu Marina d´Or. Centrální bazén s mořskou vodou, bazény s masážními tryskami, hydromasážní vířivky, Mrtvé moře - bazén s vysokou slaností, římské lázně, caldarium 36°, trepidarium 25°, frigidarium 18°, horké mramorové lavice, terapeutická zóna, masáže chodidel na písku nebo kamenech, sauny 60°, 70°, 80°, skotské střiky, turecká parní lázeňturecké lázně hamman s eukaliptem, sprchy s rozprašovacími tryskami, relaxační zóna s infračervenými paprsky, masáž dlaní, chodidel, kabinka se sněhem a ledem, venkovní zóna s visutou kaskádou vířivek,

18,00 € (min. 25 osob)

 

CASTELLÓN – MERCADILLO Návštěva oblíbeného pondělního trhu v hlavním městě castellónské provincie Castellónu de la Plana. Kdo hledáte velkou nabídku za levné ceny, je tento trh jako stvořený právě pro vás. Jde o největší trh v celé provincii a přijíždí sem lidé za nákupy z celého okolí. Nedaleko tržnice je také velké nákupní cetrum Carrefour.

18,00 €

 

PENYAGOLOSA - Pěší výstup na druhou nejvyšší horu Valencijské autonomní oblasti Penyagolosu vysokou 1 813 m nad mořem. Hora se nachází asi 70 km od Oropesy. Z parkoviště na úbočí hory od Kaple sv. Jana nám potrvá výstup asi 2 h, ale za to budeme odměněni nádhernými pohledy do okolí. K výstupu je nutné sportovní obutí.

30,00 € (děti do 10 let 25,00 €)

 

MAS DELS DOBLONS- Půldenní výlet s návštěvou největšího skanzenu pod širým nebem ve Valencijské oblasti rozkládající se na ploše téměř 3 ha a nacházejícího se poblíž města Castellón. Společně navštívíme historickou zemědělskou usedlost, typickou pro zdejší oblast, kde se v několika sálech prostřednictvím odborného výkladu seznámíme s životem lidí na venkově, prací místních zemědělců a následným zpracováním hlavních zemědělských produktů. Projdeme se po pomerančovém sadu a navštívíme sály, kde se citrusové plody zpracovávají. Zde nás také čeká první ochutnávka produktů jako marmeláda nebo pomerančový likér. Budeme pokračovat na místní vinohrad a do vinného sklípku, kde se seznámíme se zpracováním a produkcí vína. Budeme mít možnost ochutnat lahodné muškátové víno považované za nejlepší muškát na světě. Poté si prohlédneme tisícileté olivovníky a lisy používané k lisování olivového oleje před 2 000 lety a v současnosti. Společně navštívíme lisovnu z 18. století, kde ochutnáme některý z mnoha druhů olivového oleje. Uvidíme typ pekařské pece z roku 1796 a seznámíme se s pečením domácího chleba způsobem, jakým se kdysi pekl od doby středověku. Také se seznámíme s chovem včel, výrobou medu a ochutnáme některé druhy jako rozmarýnový med nebo med z pomerančového květu. Také se budeme mít možnost seznámit se systémem závlahy polí a sadů prostřednictvím studní a starodávných zdvižných čerpadel poháněných zvířecí silou. Nakonec se seznámíme s typickým způsobem odchytu drozdovitých ptáků velmi rozšířeným právě ve Valencijské oblasti. Součástí usedlosti je obchod, ve kterém si mnohé z typických produktů, které jsme během návštěvy degustovali, můžeme zakoupit. Výlet trvá přibližně 5 hodin. V ceně je zahrnuto vstupné ve výši 9,- € a celkem 5 různých degustací typických produktů.

35,00 € (děti do 10 let 30,00 €)

 

ISLAS COLUMBRETES – středa 8:00-18:00 Celodenní výlet k ostrovům Islas Columbretes 55 km od pobřeží, které jsou vyhledávanou lokalitou pro provozování sportovního poptápění. Islas Columbretes jsou souostrovím, které je tvořeno čtyřmi skupinkami ostrůvků a útesů sopečného původu – Illa grossa, La Ferrera, La Forada a Carallot. Plavba na katamaránu trvá přibližně 3 h tam a 3 h nazpět. Po příjezdu k největšímu z ostrovů Illa Grossa vás bude čekat výstup na pevninu a seznámení se s historií ostrovů včetně prohlídky majáku (jelikož jde ovšem o velmi chráněnou oblast, výstup na pevninu není bohužel vždy zaručen – záleží na množství osob ve skupině). Po procházce a navštívení pevniny budete mít přibližně 3 hodiny ke šnorchlování v zálivu ostrova Illa Grossa. Doporučujeme vzít si s sebou pokrývku hlavy, krém na opalování, jídlo, dostatek tekutin a potřeby pro šnorchlování.

50,00 €

 

VÝROBNA TURRÓNŮ - Půldenní výlet do nedaleké obce Cabanes vzdálené 20 km od Oropesy s návštěvou továrny na výrobu typické španělské sladkosti, jejíž původ bychom mohli nalézt již v arabském osídlení před tisíci lety, zvané "turrón". Jde o specialitu, bez níž si mnozí Španělé nedokáží představit například takové Vánoce. Oblastí, kde se tato pochoutka, jejíž výroba je založena na bázi mandlí, vaječného bílku a medu, připravuje, je právě oblast Valencie, obzvláště pak provincie Alicante. Existuje samozřejmě nespočet různých variant výroby této pochutiny. Společně tedy navštívíme továrnu Turrones San Luis v Cabanes, kde nás čeká komentovaná prohlídka továrny s jedním z místních zaměstnanců, během níž se seznámíme s historií výroby a vším s ní spojené. Pro skupiny je zajištěna degustace.

18,00 €

 

JARDÍN DEL PAPAGAYO - Půldenní výlet do městečka Benicarló, kde navštívíme velmi populární papoušcí zoologickou zahradu. V parku kromě několika desítek klecí s různými druhy papoušků, amazoňanů, amazónků či kakaduů budete moci projít i několika volně přístupnými voliérami, ve kterých můžete papoušky libovolně krmit semínky či nektarem. Dokonce můžete nakrmit i aru hyacintového považovaného za největšího z arů a zároveň největšího papouškana světě. Volně přístupný je taktéž prostor s klokany a nově zřízená motýlí voliéra s bujně rostoucí tropickou vegetací. Několikráte denně probíhají komentované ukázky papoušků. V ceně výletu je již zahrnuto vstupné do zoo ve výši 14,50 €.

38,00 € (děti do 10 let 30,00 €)