Kalábrie - výlety

LODNÍ VÝLET NA OSTROV DINO
Při tomto lodním výletu můžete obdivovat nejkrásnější část rozmanitého pobřeží Riviera dei Cedri. Trasa vede podél pobřeží a okolo ostrova DINO, proslulého svými okouzlujícími jeskyněmi. Nejznámější z nich je Azurová a Lví jeskyně s nádherně azurově zbarvenou hladinou moře, ve které se odráží stále modré nebe. V jeskyních se můžete i vykoupat a dále pak pokračovat podél pobřeží až do romantické zátoky ARCOMAGNO (Velký oblouk), kde je ukryta 100 m dlouhá oblázková pláž, ze které pramení pitná voda. Také zde vám sympatický kapitán nabídne koupání. Celý výlet, při kterém budete mít k dispozici česky (slovensky) mluvícího průvodce, trvá cca 3 hodiny. Pro turisty je připravenou také malé občerstvení.
Cena za osobu: dospělá osoba - 12€, děti od 6 do 12 let - 9€, děti do 6 let zdarma

MARATEA
Blízké antické městečko rozprostírající se v regionu Basilicata, proslulé vysokou sochou Krista (22 m), replikou Krista z brazilského Rio de Janeira. Socha se nachází na vysoké hoře San Biaggio (624 m), odkud je nádherné panorama na historický přístav, který je možno navštívit, a členitý záliv Policastro. Půldenní výlet, s česky (slovensky) mluvícím průvodcem.
Cena za osobu: dospělá osoba -15€, děti do 12 let - 10€, minimální počet účastníků - 35

DIAMANTE
Návštěva malebného turistického městečka s proslulými novodobými malbami na stěnách starých domů, které se k sobě tísní v úzkých uličkách historického města. Na freskách se podílelo více než 80 italských i cizích malířů. V  Diamante je také malý rybářský přístav a krásná promenáda. Půldenní výlet, s česky (slovensky) mluvícím průvodcem.
Cena za osobu: dospělá osoba - 10€, děti do 12 let - 8€, minimální počet účastníků - 30

TAORMINA
Celodenní výlet, včetně trajektu přes Messinskou úžinu, do jednoho z nejpřitažlivějších a nejnavštěvovanějších měst Sicílie. Taormina svým návštěvníkům nabízí úchvatné pohledy na dýmající vrchol Etny, na jejíž úpatí je možno zajet autobusem, a na rozmanité okolní pobřeží. Osobité kouzlo mají taorminské uličky a řecké divadlo přestavěné Římany ve 2 st. n. l. (v arch. areálu se platí vstupné). Česky (slovensky) mluvící doprovod.
Cena za osobu: dospělá osoba - 35€, děti do 10 let - 30€, minimální počet účastníků 25.
Vstupné do řeckého divadla: do 18 roků ZDARMA, od 18-25 roků 2 €, nad 25 roků 4,5 €

LIPARSKÉ OSTROVY
V měsíci červenci a srpnu se z blízkého přístavu v Cetraru pořádají celodenní výlety lodí na tři krásné a ostrovy vulkanického původu – ostrov Lipari, Vulcano a Stromboli. Na každém ostrově je na prohlídku či koupání 2-4 hodinová zastávka. Na Lipari je možné zhlédnout krásné historické centrum a muzeum nebo se projít po promenádě lemované obchůdky nabízejícími výborné místní víno, likéry, kapary a různé druhy koření. Na Vulcanu doporučujeme koupel v léčivém sirném jezírku a prohlídku polovyhaslých vulkánů. Na Stromboli koupání v naprosto čistém moři s černou pláží s nezapomenutelným pohledem na stále činnou sopku v Evropě. V ostatních obdobích je možno využít lodní dopravu z přístavu Vibo Marina nebo Milazzo. Česky (slovensky) mluvící doprovod – dle dohody.
Cena za osobu: dospělá osoba cca 56€, děti do 12 let 31€.

POMPEJE + AMALFSKÁ RIVIERA
Celodenní výlet na proslulé vykopávky, které jsou navštěvovány turisty z celého světa. Cestou navštívíte AMALFI, které je známé pěstováním citrónů, které dosahují hmotnosti až 2 kg. Můžete zde navštívit svatý Dom (á 4€). Dále poznáte městečko VIETRI, které je známé výrobou keramiky.
Cena za osobu: 25€,/os., děti do 12 let - 20€. Min. počet účastníků 30.
vstupy: do 18 r. a nad 65 roků ZDARMA: ostatní 10€

AQUAPARK
Cena za osobu: dospělá osoba 4 - 13€/os. dle sezóny, děti do 105 cm ZDARMA.

Tato nabídka je orientační a ceny, programy se mohou v průběhu sezóny měnit!!!