Kampánie - výlety

AMALFI ( pouze autobus) nebo autobus do Salerna a potom 1hod. lodí do Amalfi
V dopoledních hodinách odjezd do Amalfi, první námořní republiky v Itálii, typického malebného městečka jednoho z nejnavštěvovanějších v celé zemi. Navštěvovaného nejen pro svou úchvatnou polohu, ale také pro kolosální Dòm nacházející se v centru města. Amalfi je především vyhlášené svým citrón. likérem zvaným ”limoncello”, který můžete ochutnat na každém kroku, jelikož se nacházíte v oblasti, kde se pěstují ty nejkvalitnější citrony na světě. Amalfi je rodištěm Flavia Gioia, vynálezce busoly a městem ve kterém vznikl titul ”Cavalieri” – italští rytíři.
Cena € 25,00 děti 3-12 let € 20,00 (v ceně je autobus, loď, průvodce, návštěva výrobny limoncella)
 
CAPRI (autobus + loď)
Odjezd v ranních hodinách do přístavu v Sorentu. Z přístavu plavba lodí (cca.30 min.) na ostrov
Capri. Ostrov známý pod pojmem ”Ráj lenošeni” a umělci z celého světa nejvíce navštěvovaný. Říká se, že zde pobývaly mořské panny ”Sirény”, které svým zvukem přilákaly nespočet básníků a slavných osobností. Z přístavu Marina Grande vyjedeme lanovkou do centra Capri, odkud se dostaneme na slavné náměstíčko známé pod přezdívkou ”světový salonek”, následuje prohlídka historické části ostrova a prohlídka zahrad císaře Augusta s nádherným panoramatickým výhledem na nejznámější útesy Faraglioni. Fakultativně prohlídka známé Azzurrové jeskyně a Anacapri. Odpoledne návrat do přístavu, plavba lodí do Salerna a večer návrat do hotelu.
Cena € 45,00 děti 3-12 let € 40,00 (v ceně je autobus, loď, lanovka, průvodce místní z Capri + průvodce český)
 
POMPEJE S VESUVEM (autobus)
Ráno odjezd autobusem do Pompejí, které jsou vzdálené 70 km od Paesta. Pompeje jsou městem, které bylo v roce 79 n.l.kompletně pohřbeno pod vrstvou lávy a popela, při erupci Vesuvu. Na vlastní oči zde návštěvník vidí mocnou sílu přírody. Románské město, které je jedním z nejznámějších archeologických areálů na světě. Po prohlídce Pompejí, odjezd autobusem na Vesuv. Vulkán vzdálený 20km od Pompejí. Autobusem vyjedeme do centrálního parkoviště, odkud půjdeme cca. 30 min. chůzí až ke kráteru Vesuvu. Vesuv patří mezi nejznámější, ale zároveň nejnebezpečnější vulkány na světě. Tím, že se nachází v blízkosti Neapole, že jeho probuzení je velice jednoduché, ale především svou sužující historií, je sopkou, která je neustále středem pozornosti.
Cena € 25,00 3-18 let € 25 (v ceně není zahrnuto vstupné do Pompejí a na Vesuv)
 
REGGIA DI CASERTA - ITALSKÉ Versailles (autobus)
Ráno odjezd autobusem do Reggio di Caserta - královského paláce vzdáleného 90km od Paesta, který je po právu přezdíván italským Versailles. Je to unikátní dílo, které ohromuje svou velikostí a nádherou, mistrovské dílo které vyráží dech. V zahradách paláce je nespočet okrasných fontán a kaskád. Po prohlídce odjezd autobusem do 10 km vzdáleného městečka Casserta Vechia, který je vyhledáván pro své kouzelné historické centrum, ze kterého se ještě nevytratil duch minulosti. Po prohlídce odjezd do hotelu. Návrat v odpoledních hodinách.
Cena € 35,00 děti 3-12 let € 30,00 (v ceně je autobus, vstupné do zámku, průvodce)
 
ARCHEOLOGICKÁ ZÓNA V PAESTU – OCHUTNÁVKA MOZZARELLY (autobus)
Odjezd autobusem do archeologické zóny v Paestu na prohlídku nejstaršího starořeckého naleziště na italské pevnině, kde se hrdě tyčí tři Dorské chrámy z 5.a 6. století před Kristem. Po prohlídce odjezd do blízké buvolí farmy, kde je výrobna známého sýru mozzarella di bufala s možnou ochutnávkou a nákupem. Cena € 15,00 děti 3-12 let € 12,00 (autobus, archeolog.zóna, vstup do buvolí farmy, ochutnávka, průvodce)

LODNÍ VÝLET PŘI POBŘEŽÍ MARINA DI CAMEROTA S PROHLÍDKOU JESKYNÍ A KOUPÁNÍM (loď 2-3 hod.)
Odplouvá se loďkou z přístavu v Marina di Camerota na prohlídku nejkrásnějších zátok, dosažitelných pouze lodí. Návštěvě nejromantičtější zátoky Baia Infreschi a 5 – ti jeskyní ve kterých je možnost koupaní. Navštíví se také 3 jeskyně na pobřeží. Cena € 10,00 děti do 3 let zdarma děti 3-10let € 5,00
 
LODNÍ VÝLET DO PALINURA A CELÉHO POBŘEŽÍ S PROHLÍDKOU JESKYNÍ A KOUPÁNÍM (loď 3-4 hod.)
Odplouvá se z přístavu v Marina di Camerota na projížďku po nezapomenutelných zátokách a romantických zákoutí, které jsou podél pobřeží Palinura. Palinuro je v oblasti nejznámějším místem s největším výskytem jeskyní a nejbohatším podmořským životem. Prohlídka 5-ti nejoblíbenějších jeskyní s koupáním. Prohlídka Arco naturale (přírodního oblouku) a spousty přírodních útvarů, které se po staletí vytvořily.
Cena € 15,00 děti do 3 let zdarma děti 3-10let € 7,00
 
Tato nabídka je orientační a ceny, programy se mohou v průběhu sezóny měnit!!!