Černá Hora - výlety

Boka Kotorská (s obědem) - 21 EUR
Celodenní poznávací výlet autobusem a lodí na jediný fjord norského typu v jižní Evropě - prohlídka města Kotor zařazeného do seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Plavba lodí Bokou Kotorskou na ostrov Gospa od Skrpjela, prohlídka muzea. Pokračování do Risanu a Morinja ke známým Catovicovým mlýnům. Tento výlet doporučujeme všem, kteří chtějí vidět krásy přírody a zároveň se chtějí seznámit s historií a kulturními památkami Boky Kotorské a Černé Hory.
 
Skadarské Jezero - 20 EUR
Půldenní výlet autobusem a lodí. Jedinečnými paštrovackými serpentinami se dostaneme do historického města Virpazar, ve kterém se nalodíme a poplujeme po Skadarském jezeře. Z lodi uvidíme flóru a faunu nádherného mediteranského jezera a kulturně historické památky z dob turecké nadvlády na Balkáně. Voda v jezeře dosahuje v letních měsících teploty 30 stupňů a představuje největší rezervoár pitné vody na Balkáně. Doporučujeme milovníkům přírody a rodinám s dětmi.
 
Dubrovník - 30 EUR
Celodenní autobusový výlet do nejkrásnějšího města v Chorvatsku zařazeného do programu UNESCO. Město, které v dobách své největší slávy konkurovalo Benátkám. Historické město je obehnáno hradbami a chráněno pěti pevnostmi. V rámci výletu si prohlídnete toto jedinečné město, navštívíte mořské akvárium a pevnosti. Na tento výlet je nutný mít cestovní pas.
 
Večerní romantická Budva - 8 EUR
Na tomto výletu prožijeme noční život v Budvě, navštívíme historickou část města, kde je mnoho překrásných kaváren, jachtový přístav, plážové kolonády.
 
Skadar – Albánie – 25 EUR
historické obchodní centrum, které úzce spojuje černohorskou a albánskou historii. Dnešní město Skadar se nachází pod starým městem Skadar, ze kterého jsou krásné pohledy na Skadarské jezero, řeku Bojanu a Drim a také na černohorsko-albánské hranice. Uvidíte historické památky, známou pevnost Skadar na Bojane, prohlídka dzamije Ebubekr, Velkého kostela a pravoslavného kostela.
 
Cetinje – Lovcen – Boka Kotorská – 21 EUR
Výlet autobusem do historického města a bývalého královského města Cetinje – prohlídka slavného Cetinského kláštera. Pokračování na vrch NP Lovcen, kde ve výšce 1660 m má svoji hrobku významný černohorský vladyka Petar ii. Petrovič Njegos. Krásné pohledy na Boku Kotorskou a Skadarské jezero.
 
Noční Bar a Ulcinj – 10 EUR
Procházka večerním starým Barem, návštěva dzamije Omerbasica, zastávka u nejstarší olivy. Prohlídka starého pirátského města Ulcinj. Možnost nákupu zlata ve Zlaté uličce a večeře v jedné z ulcinských restaurací.
 
Fish picnick u Robinsona - 34 EUR
Večer odjezd autobusem na romantické tajemné místo budvanské riviery, návštěva ukryté restaurace přímo na břehu moře, večerní koupání, ochutnávka darů moře, domácího vínka a oliv.
 
Monastir Ostrog – 10 EUR
Půldenní autobusový výlet, návštěva největšího svatého místa Černé Hory, kde jsou uložené ostatky sv. Vasilija Ostoryskeho.
 
Rafting na řece Tara (s obědem) – 75 EUR
Rafting zabezpečuje přepravu do tzv. Scepanpolja, snídaně nad Drinou, převoz ve džípech do Brstenovice. Sjezd řeky Tara. Doporučujeme s sebou věci na převlečení.
 
Národní parky Černé Hory – 35 EUR
Celodenní výlet autobusem a lodí, návštěva Skadarského jezera - plavba po jezeře; návštěva NP Biogradska Gora – prohlídka jezera a místní vegetace. Cestou zastávka u kláštera Moraca z 12. století. Možnost oběda v restauraci a ochutnávka specialit jako jsou ovčí sýr, jehněčí.
 
Skadar + Dures + Tirana – Albánie – 35 EUR
Celodenní autobusový výlet, návštěva Albánie. Prohlídka města SKADAR, návštěva a prohlídka města DRACA. Oběd. Prohlídka hlavního města TIRANY, možnost nákupů.
Drac – Durres - krásné přístavní město, nejvyspělejší v Albánii, leží přímo na pobřeží, významný přístav. Je zde krásná pláž 20 km dlouhá s jemným pískem a s vybudovanými kvalitními ubytovacími kapacitami na vysoké evropské úrovni.
Tirana – hlavní město Albánie s krásnými stavbami, zajímavou architekturou a s nejstarší mešitou v Albánii.
 
Trebinje – 35 EUR
Celodenní autobusový výlet přes Podgoricu, Danilovgrad a Niksic. Příjezd do tzv. Ducicevho města – prohlídka s průvodcem (muzeum, klášter Tvrdos – zde vstoupil do kláštera sv. Vasilije Ostrozsky. Oběd v hercegovinské národní restauraci. Návštěva kostela Hercegnovska Gracanica, kde jsou pozůstatky básníka Jovana Ducica.
 
Barská a Budvanská riviera
– lodí – 15 EUR
Výlet lodí kolem všech pláží Barské a Budvanské riviery. Návštěva starého města Budva, koupání. Při zpáteční plavbě koupání na Královnině pláži u ostrova sv. Stefan.

Tato nabídka je orientační a ceny, programy se mohou v průběhu sezóny měnit!!!