Řecko - výlety

Řecký večer - Večerní posezení u výborných řeckých specialit, podávaných formou švédského stolování a vína Retsiny, provázené vystoupením tanečního souboru v tradičních řeckých krojích, který Vám předvede tance ze všech koutů Řecka. V průběhu večera se můžete zapojit spolu s řeckými tanečníky do zábavy.
Cena 18€, dítě do 14 r. 11€

Olymp + Dion
- půldenní výlet do okolí Olympského pohoří. Navštívíte antický okrsek Dion, městečko Litochoro a vyjedete do výšky cca 1000 m. n. m. na Stavros. Cestou zpět možnost nákupu na místním vyhlášeném tržišti.
Cena 15€, dítě do 14 r. 11€

Meteora - Návštěva klášterů ortodoxní církve známých pod řeckým názvem "Tá metheora monastíria" t.j. v překladu "kláštery vznášející se ve vzduchu". V minulosti vedly cesty do klášterů pomocí provazových žebříků a závěsných košů. Dnes jsou kláštery přístupné po vytesaných schodech. Vstupné není v ceně zájezdu. Na zpáteční cestě zastávka na posvátném místě Agia Paraskevi, léčitelky očí. Pro vstup do klášterů je předepsané oblečení: muži - kalhoty, košile; ženy: dlouhé sukně.                                                                                                                               
Cena 25€, dítě do 14 r. 20€

Waterland - Soluň - Zájezd potěší nejen děti, ale i dospělé. Vodní atrakce jsou příjemnou zábavou, která zpestří dovolenou dospělým i dětem. Vstup je zahrnut v ceně zájezdu. V průběhu cesty jste seznámeni s historií Soluně včetně zastávky u dominanty tohoto města - Levkos Pirgos (Bílé věže).
Cena 34€, dítě do 14 r. 24€

Athény - celodenní zájezd za poznáním řecké historie a antiky. Kroky všech turistů vedou do přístavů Pirea, na Akropoli, kde je možné shlédnou nejkrásnější antické stavby - chrámy Parthenon, Erechteion, Athény Niké. Zde je k dispozici místní průvodce. Během prohlídky Athén navštívíte: Akropolské muzeum, olympijský stadion, slavnostní výměnu stráží před Parlamentem, starou Plaku s typickými obchůdky atd. Vstupy do památek nejsou v ceně. Na zpáteční cestě se stavíte u památníku bitvy u Thermopyl.
Cena 35€, dítě do 14 r. 25€

Romantická plavba - Celodenní výlet lodí po zálivu Paghasitikos. Plavba podél pobřeží s koupáním na otevřeném moři u opuštěného ostrova, zastávka u žraločí jeskyně, návštěva hezké zátoky, oběd na moři, návštěva malého ostrova s výletem do kláštera.
Cena 40€, dítě do 14 r. 34€

Lifidra – magnetická hora
- Při cca 2 hodinovém výletě uvidíte, jak například autobus jede bez motoru do kopce, voda na zem vylitá teče vzhůru,... O tomto záhadném místě můžete zapřemýšlet v krásně upravené zahradní restauraci s občerstvením, která je cca 200 metrů odtajuplného místa.
Cena 13€, dítě do 14 r. 11€

Pirátská plavba - plavba lodí podél překrásného pobřeží Egejského moře. Na lodi se za zvuku řecké hudby tančí. Na pláži se připravuje řecký salát, ryby na roštu a víno, koupe se a opaluje. Relaxační výlet se spoustou legrace, zábavy a odpočinku.
Cena 29€, dítě do 14 r. 24€

Tato nabídka je orientační a ceny, programy se mohou v průběhu sezóny měnit!!!