Mallorca - přírodní krásy a kultura, Španělsko, 31.5.2018, Polopenze
Číslo zájezdu: 128898902

Mallorca - přírodní krásy a kultura

Španělsko

, Program

FM


Mallorca - přírodní krásy a kultura

Termín:

31.5.2018 - 9.6.2018
Další termíny

Strava:

Polopenze

Typ zájezdu:

Poznávací

Délka:

10 dní

Doprava:

autobus  -0 odjezdových míst

Cena od:

 -0 %
16 390 Kč ()


TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Popis
České cestovní kanceláře nemají často Mallorcu v nabídce jako cíl poznávacích zájezdů a přitom tento ostrov patří bezesporu k nejkrásnějším a nejzajímavějším ve Středozemním moři. Mallorca je jako stvořená pro poznávání jak přírodních krás (divoké pohoří Serra de Tramutana dosahující výšky přes 1 400 m n. m., rozeklané pobřeží s útesy, úchvatné soutěsky, krasové jeskyně) tak i kulturních památek. Svou rozmanitostí zaujme a příjemně překvapí každého návštěvníka.
Ubytování
7x ubytování (6x v hotelu - 2lůžkové pokoje, 1x kabina na trajektu - 4lůžk. kabiny)
Stravování
6x polopenze
Doprava
Zájezdovým autobusem.
Nástupní místa: Plzeň, Praha, Pardubice, Hradce Králové.
Program
1. den – Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.
2. den – Příjezd do BARCELONY (UNESCO), návštěva nejzajímavějších památek, noční trajekt na Mallorcu (4 lůžkové kabiny).
3. den – Výlet do jihozápadní části ostrova. Přejezd přes jižní část pohoří SERRA DE TRAMUNTANA do městečka Valldemossa. Městečko VALLDEMOSSA – malebné městečko s kartuziánským klášterem, které se zalíbilo i F. Chopinovi a G. Sandové. ESTELLENCS – starobylá obec na strmých horských svazích s nádhernými výhledy. Přejezd přes vyhlídku MIRADOR DE RICARDO ROCA (výhledy na temně modré moře a příkrá skaliska) do původního rybářského přístavu PORT D’ANDRATX. Na závěr dne koupání na plážích jižní části ostrova.
4. den – Výlet do severní části Mallorcy k mysu CAP DE FORMENTOR – poloostrov s mohutnými skalnatými útesy. PORT DE POLLENCA – pěkný přístav, východisko výletních lodí. Kouzelné městečko ALCÚDIA připomínající ve svém středu barcelonskou gotickou čtvrť a s památkami na římskou část dějin. Koupání na některé ze zdejších pěkných pláží.
5. den – Návštěva romantických městeček SOLLER a PORT DE SOLLER. Zájemci mohou mezi městečky projet historickou tramvají. V případě pěkného počasí možnost výletu lodí (platí se na místě) do romantické zátoky SA CALOBRA. Odtud procházka přes několik tunelů k ústí soutěsky TORRENT DE PAREIS a dále do nitra druhé největší evropské erozní soutěsky nebo koupání na romantické pláži. Cestou návštěva kláštera LLUC – hlavní poutní místo na ostrově proslulé již ve středověku díky tmavé sošce Panny Marie (La Moreneta). Dále zastávka v městečku INCA – centrum kožedělného průmyslu.
6. den – Dopoledne podrobná prohlídka města PALMA DE MALLORCA – hlavní město ostrova s významnými památkami připomínajícími jeho pohnutou minulost. Monumentální gotická katedrála La Seu postavená na zbytcích mešity, palác de l’Almudaina (původně arabský Alcazar), kostel sv. Eulanie, klášter sv. Františka, Arabské lázně aj. Odpoledne koupání a odpočinek na pláži.
7. den – Výlet na východní část ostrova. Návštěva proslulých jeskyní CUEVAS DEL DRACH (Dračí jeskyně), ve kterých je jedna z největších podzemních vodních ploch na světě. Romantickou atmosféru divadla stalaktitů dokresluje krátký koncert klasické hudby se světelnými efekty. Zastávka ve městečku PORTOCRISTO. Cestou zpět návštěva města MANACOR, které je proslavené manufakturou na výrobu perel Majorica.
8. den – Pobyt u moře.
9. den – Trajekt na pobřeží (cca 8 hod.). Odjezd do ČR.
10. den – Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.
Cena zahrnuje
Dopravu autobusem včetně výletů, trajekt na Mallorcu a zpět, 7x ubytování (6x v hotelu - 2lůžkové pokoje, 1x kabina na trajektu - 4lůžk. kabiny), 6x polopenze, průvodce.
Cena nezahrnuje
vstupy; komplexní pojištění á 430,-Kč/os.; 1L pokoj á 2.400,-Kč
Pořadatelem tohoto zájezdu je Ladislav Cacek, IČ 13554441.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK