Island, Island, 14.8.2017, Bez stravy
Číslo zájezdu: 109269630

Island

Island

, Program

LM


Island

Termín:

14.8.2017 - 27.8.2017
Další termíny

Strava:

Bez stravy

Typ zájezdu:

Poznávací

Délka:

14 dní

Doprava:

autobus  -0 odjezdových míst

Cena od:

 -0 %
32 980 Kč ()


TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Island + Faerské ostrovy
Popis
ISLAND – země ohně a ledu Vám nabídne pohledy na gejzíry, činné sopky, horké prameny, ledovce, fjordy, ledovcová jezera, lávová pole,… Věřte, že zájezd nadchne každého cestovatele i milovníka přírody.
Ubytování
7x ubytování turistického typu (ubytovny – 2lůžkové i vícelůžkové pokoje, příslušenství vlastní nebo společné na chodbě); 4 x v nocležnách (pro 6 - 9 osob - palandy) na trajektu Dánsko – Island – Dánsko
Další informace
Celý program lze absolvovat pouze v případě příznivého počasí. Některé úseky nemusí být průjezdné. Nocležna na trajektu je pro 6-9 osob (dvou-třípatrové palandy), sociální zařízení je společné na chodbě.
Stravování
4 x oběd na trajektu (platí pouze pro klienty ubytované v nocležnách). Klienti si mohou přiobjednat snídaně (bufet) á cca 15 €/os./den, oběd (dle denní nabídky) á cca 12 €/os./den, večeře (bufet) á cca 28 €/os./den – nutné objednat předem na cestovní smlouvě.
Program
1. - 14. den
1) Odjezd v poledních hodinách směr Praha a přes noc přejezd německým územím do Dánska.
2) Ráno příjezd do přístavu Hirtshals, nalodění na trajekt, odjezd směr ISLAND, nocleh na lodi.
3) Celý den plavba trajektem, technická zastávka na FAERSKÝCH OSTROVECH (cca 30 min). Nocleh na lodi.
4) Ráno (cca v 8:30 hod.) příjezd do islandského přístavu SEYDISFJÖRDUR, vylodění. Odjezd přes EGILSSTADIR – centrum východu ostrova, ležící u žlabovitého jezera LOGURINN. Dále směrem k Atlantiku podél úchvatných fjordů, kolem pobřeží přes rybářskou vesničku DJUPIVOGUR a poté kolem „barevných hor“ v pohoří STAFAFELL do města HÖFN – brány k největšímu ledovci Evropy VATNAJÖKULLU. Nocleh.
5) Cesta kolem pobřeží na jih, přijedeme k ledovcové laguně JÖKULSÁRLÓN, možnost projížďky obojživelným vozidlem. Vycházka k ledovcovému splazu Svínafellsjökull. V národním parku SKAFTAFELL podnikneme krátký výlet k tzv. „Černému vodopádu“ SVARTIFOSS – černé čedičové varhany. Přejezd přes lávové pole sopky LAKI na samotný jih ostrova. VÍK – nejjižnější bod Islandu. Procházka po černé sopečné pláži s čedičovou jeskyní. Mys DYRHÓLAEY – skalní brána a skalní útesy s četnými ptačími koloniemi. Nocleh.
6) Dále jedeme k vodopádu SKÓGAFOSS (60 m), potom jízda pod činným vulkánem HEKLA. SKALHOLT – biskupství, které je duchovním centrem Islandu. Odjezd do nejznámější oblasti Islandu. Procházka oblastí gejzírů, GEYSIR – starý otec všech gejzírů (již málo činný), STROKKUR – syn, který každých cca 10 minut chrlí proud horké vody do výše až 25 m. Dále gigantický „ZLATÝ VODOPÁD“ GULLFOSS. Národní park THINGVELIR – místo styku evropské a americké litosférické desky, místo vyhlášení nejstaršího parlamentu světa ALTING. Nocleh.
7) Prohlídka hlavního města REYKJAVÍK – vila HÖFDI – místo schůzky prezidenta Reagana a Gorbačova, radnice, parlament, katedrála, moderní kostel HALLGRÍMSKIRKJA, vodojem PERLAN s otočnou restaurací. Odjezd do činné oblasti KRÍSUVÍK. Nocleh.
8) Osada REYKHOLT s historickým a moderním kostelem, HRAUNFOSSAR – výjimečné vodopády v lávě. Odjezd na sever ostrova, kráter GRÁBRÓK, přes osadu PINGEYRAR s vyzdobeným kostelem ke skanzenu GLAUMBAER, který ukazuje nelehký život Islanďanů. AKUREYRI – hlavní město severu, druhé největší město ostrova, nová katedrála s mozaikami. Nocleh.
9) GODAFFOS – vodopád bohů, u nějž údajně skončilo pohanství. Fakultativní výlet na pozorování velryb v HÚSAVÍKU. Dále ÁSBYRGI – bájná hora vikingského boha Ódina. V národním parku JÖKULSÁRGLJÚFUR si prohlédneme nejmohutnější vodopád Evropy DETTIFOSS – šířka 100 m. Nocleh.
10) Velice zajímavá oblast u jezera MÝVATN – Komáří jezero, aktivní vulkanická oblast. Projdeme se tajemným lávovým městem DIMMUBORGIR – temné hrady, výstup na některý sopečný kráter např. HVERFJALL. NAMASKARD – Námafjall - bahenní sopky; sopečný kráter VITI, který je součástí činné sopky KRAFLA. Nocleh.
11) Ráno přejezd do přístavu SEYDISFJÖRDUR, nalodění na trajekt, odjezd (v cca 10:30 hod.) severním Atlantikem
k FAERSKÝM OSTROVŮM. Nocleh na lodi.
12) Celý den plavba Atlantickým oceánem, technická zastávka v TORSHAVNU - hlavní město na Faerských ostrovech (cca ve 3:00 hod), dále plavba mezi souostrovím SHETLANDY a ORKNEJE, směr Dánsko, nocleh na lodi.
13) Kolem poledne dorazíme do dánského přístavu HIRTSHALS, vylodíme se a pokračujeme autobusem přes Německo do ČR.
14) Průjezd Německem, příjezd domů v časných ranních hodinách.
Cena zahrnuje
dopravu busem, 7x ubytování turistického typu (ubytovny – 2lůžkové i vícelůžkové pokoje, příslušenství vlastní nebo společné na chodbě); 4 x v nocležnách (pro 6 - 9 osob - palandy) na trajektu Dánsko – Island – Dánsko; 4 x oběd na trajektu (platí pouze pro nocležny); průvodce.
Cena nezahrnuje
vstupné; pojištění léčebných výloh, úrazu, zavazadel, odpovědnosti za škodu a storna zájezdu á 528,-Kč/os. Lůžko ve 4lůžkové vnitřní kajutě na trajektu (lůžkoviny, ručníky, WC, sprcha, klimatizace) za příplatek 980,-Kč/os. (4 noclehy). Klienti si mohou přiobjednat snídaně (bufet) á cca 15 €/os./den, oběd (dle denní nabídky) á cca 12 €/os./den, večeře (bufet) á cca 28 €/os./den – nutné objednat předem na cestovní smlouvě.

elý program lze absolvovat pouze v případě příznivého počasí. Některé úseky nemusí být průjezdné. Nocležna na trajektu je pro 6 - 9 osob (dvou-třípatrové palandy), sociální zařízení je společné na chodbě.
Doprava
bus, trajekt
Pořadatelem tohoto zájezdu je Ladislav Cacek, IČ 13554441.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK